Potrebujete poradiť ? Volejte Po-Pi 08:00 - 15:00   +421 908 907 595
Inšpirácie, rady a tipy

Ako na zariadenie štýlovej a pohodlnej obývacej izby?

Pozeráte sa na svoju obývaciu izbu a hovoríte si, že by potrebovala zmodernizovať ? Alebo stojíte pred voľbou, ako zariadiť obývačku v novom byte, či dome ? Dodajte obývacej miestnosti šmrnc štýlovým a zároveň pohodlným vybavením. A ako na to, ako zariadiť  obývaciu izbu tak, aby ste v nej radi trávili voľný čas a aby z nej zároveň sálalo teplo domova ?

Zamyslite sa nad farbami

Farby narobia s miestnosťou hotové zázraky. Farebné odtiene a tóny dokážu vizuálne zmeniť tvar, aj veľkosť miestnosti a zároveň ju presvetliť. A nepotrebujete k tomu ani žiadne sýte farby. Obývacej izbe pristanú najviac neutrálne tóny: biela, sivá a béžová.

TIP: Odtiene bielej budú skvelo ladiť s dreveným nábytkom, aj s doplnkami. V okamihu získate štýlovú a vzdušnú obývaciu izbu, v ktorej hlavnú rolu bude hrať prírodný materiál. Tento štýl funguje najlepšie, ak sú všetky prvky v obývačke v neutrálnej farbe : od farby stien až po drevený nábytok. 

Sedacie súpravy ako stredobod obývacej izby

V obývacej izbe sa bude vaša rodina pozerať na televízor, odpočívať, schádzať sa a rozprávať s návštevami. Bez nadsádzky môžeme povedať, že sedacie súpravy sú kľúčovým kusom nábytku v obývacej izbe. Rozmyslite si, či budete potrebovať pohovku iba na sedenie, alebo aj na občasné prespanie, prípadne na každodenné spanie.

Hojdacie kreslá: naozajstná klasika v štýlovom šate

Každý z rodiny chce miesto, kam se môže uchýliť. Početnejšie rodiny kupujú k sedacím súpravám kreslá. Sedaciu súpravu tak môžete rozšíriť za pomoci kresiel v rovnakom dizajne, alebo môžete ozvláštniť interiér modernými hojdacími kreslami. Nepredstavujte si pod nimi staré drevené hojdacie kreslo po vašom dedkovi. V súčasnej dobe prevládli v interiéroch štýlové hojdacie kreslá v sivej farbe a modernizované verzie klasických hojdacích kresiel.

Dalšie vybavenie obývacej izby: sedacie vaky, taburety a konferenčné stolíky

1. Sedacie vaky

Čo dodá obývacej izbe hravý vzhľad a rozšíri počet miest na sedenie? Odpoveďou sú sedacie vaky a taburety. Sedacie vaky sú perfektné na relaxáciu, pretože si ich prispôsobíte do požadovaného tvaru. A vedeli jste, že sedacie vaky odporúčajú aj lekári a fyzioterapeuti? Vrecia totiž slúžia aj ako ortopedická pomôcka.

2. Taburety

Taburety zase využijete ako ďalší priestor pod nohy, ako odpočívaciu plochu pre svojho domáceho maznáčika, alebo ako odkladací priestor. Rovnako ako v prípade hojdacích kresiel sú v súčasnosti hitom sivé taburety. Práve sivá farba zdôrazní krásu farebných prvkov v interiéri.

3. Konferenčný stolík

Ak sa rozhodnete pre modernizáciu obývacej izby "od základu", vyberte si konferenčný stôl, ktorý bude v rovnakej výške ako sedacia súprava a veľkosťou úmerný k jej rozmerom. Šikovným riešením sú rozkladacie konferenčné stolíky, keď  sa z jedného stolíka dajú naraz "urobiť"  tri.

Atmosféru obývacej izby dokreslia dekorácie a osvetlenie

Prázdne steny nemusia zostat prázdne. Pokúste sa ich oživiť knihovničkou, fototapetou, závesnými kvetinami, obrazmi s hodinovými ciferníkmi, zrkadlami. Okrem toho obývaciu izbu zútulníte, zmodernizujete a zvelebíte:

  • svetlou plávajúcou podlahou,
  • nástenným osvetlením,
  • stolnými a stojacími lampami,
  • izbovým rastlinami,
  • malými odkladacími stolíkmi,
  • minibarom,
  • koberčekmi
  • … a čímkoľvek ďalším, čo vás napadne a čo sa vám zapáči.

Veríme, že sme vás inšpirovali, ako nato pri zariaďovaní štýlovej a pohodlnej obývacej izby. Výhodou je, že v súčasnej dobe výrobcovia kladú dôraz nielen na vzhľad nábytku, ale aj na jeho funkčnosť a poskytované pohodlie.

Tovar bol pridaný do obľúbených.

Tovar bol odobraný z obľúbených.