Potrebujete poradiť ? Volejte Po-Pi 08:00 - 15:00   +421 908 907 595
Inšpirácie, rady a tipy

Ako z predsiene vytvoriť štýlovú vizitku domova?

Priestor, ktorý víta nielen vás, ale aj všetkých vašich príchodzích. Ako zariadiť vstup do bytu nielen prakticky, ale aj štýlovo? i Využite dispozície, čarujte s praktickosťou a zamerajte sa na jednoduchosť. Poradíme vám niekoľko tipov, ktoré spestria aj tú najmenšiu predsieň.

Co by mala spĺňať predsieň z hľadiska funkčnosti?

Malá, aj veľká predsieň by mali mať spoločnú jednu vec – funkčnosť. Na prvom mieste nie je iba štýl, ktorý vám hneď pri vstupe padne do oka, ale predovšetkým komfort. Veď práve tento priestor poslúži ako príjemné miesto na odkladanie zvrškov a obuvi.

Úplným základom predsiene je vešiak. Či už vešiaková stena, alebo solitérny vešiak na bundy, to všetko môže byť zároveň praktickým, i dizajnovým prvkom. Vhodný nemusí byť iba klasický stojan na topánky, ale aj iný úložný drobný nábytok, napríklad v podobe taburetu s úložným priestorom. Taburet a lavica do predsiene poslúžia na komfortné prezúvanie. navyše aj tento drobný sedací prvok príjemne zapadne do zvoleného dizajnu vašej predsiene. Všetkých týchto  praktických pomocníkov vyberajte s ohľadom na dispozície a veľkosť vstupu, pretože aj tá najmenšia predsieň by mala pôsobiť vzdušným dojmom.

Dekoráce? Radšej menej s ohľadom na priestor

Pri vstupe do domova nesmú chýbať ani dekorácie – doplnky, ktoré danému miestu dodajú štýl. Lenže akého pravidla sa držať, keď ide o veľkostne obmedzený priestor ? Proste a jednoducho – menej je v tomto prípade viac. Opticky môžete predsieňový kút zväčšiť zrkadlom, v ktorom si navyše pri odchode, či príchode skontrolujete svoj bezchybný vzhľad. Nezabúdajte, že nie je potrebné predsieň doladiť prostredníctvom mnohých dekorácií – doplnkom môže býť aj samotný vešiak, či zrkadlo. Ak to priestor dovolí, nič nepokazíte obrazom, malým behúňom, alebo trebárs stojanom na dáždniky. Všetko záleží na celkovo zvolenom štýle, praktickosti – ale aj na vašich potrebách a možnostiach vašej predsiene. A akú farbu barvu zvoliť na steny predsiene? To vám napovie obrázok nižšie.

Typ nakoniec? Udržujte predsieň ako z škatuľky

A náš posledný tip? Predsieň by mala byť reprezentatívna. Mala by vítať nielen hostí, ale aj vás – a to príjemným dojmom, takým, akým by ste chceli nechať vyžarovať celý váš domov. S ohľadom na vašu víziu vyberte štýl, dekorácie a úložné priestory tak, aby predsieň pôsobila uprataným dojmom a bola perlou domova. Takou, za kterú sa nebudete musiet hanbiť – a ktorá vás privíta príjemnou atmosférou zakaždým, keď sa budete vracať domov.

Tovar bol pridaný do obľúbených.

Tovar bol odobraný z obľúbených.