Potrebujete poradiť ? Volejte Po-Pi 08:00 - 15:00   +421 908 907 595
Inšpirácie, rady a tipy

Ako zariadiť hosťovskú izbu ?

Ako zariadiť hosťovskú izbu, aby sa návšteva cítila ako doma ?

Chcete, aby sa návšteva u vás cítila ako doma? Ponúknite im, okrem vašej skvelej spoločnosti, aj možnosť prespať u vás v útulnej izbe. Bez výčitiek si potom môžete dať spolu pohár dobrého vína a rozprávať sa až do neskorých večerných hodín. Ako zariadiť izbu, alebo kútik v byte, aby si hostia odpočinuli a nič im nechýbalo? Prinášame vám extra tipy!

pokoj-pro-hosty

Vyčleňte kútik v byte, alebo rovno celú miestnosť 

Ako prvé vám hneď napadne, kam uložíte hostí na noc. Treba pre nich vyčleniť miestnosť, alebo stačí upraviť obývaciu izbu na príležitostné prespanie ?

1. Komfortná izba pre hostí

Ak máte doma dostatok miesta, zariaďte si hosťovskú izbu, v ktorej budú mať hostia svoje pohodlie a súkromie. Veď čo si budeme nahovárať - v cudzom prostredí sa zle usína, ale ak je to útulná izba, zaspíte raz-dva. 

2. Relaxačný kútik s možnosťou prespania

Nemôžete vyčleniť celú miestnosť? Zapojte svoju kreativitu a vytvorte doma relaxačný kútik s možnosťou prípadného prespania – trebárs v pracovni, v knižnici, alebo v druhej spálni - tam, kam sa uchýlite, ak si potrebujete odpočinúť od zvyšku rodiny.

3. Spanie v obývačke na rozkladacej pohovke 

V malom byte musíte hľadať náhradné riešenia. Obstarajte si do obývačky rozkladaciu pohovku s úložným priestorom, do kterého môžete schovať rezervné periny, vankúše, deky, i čisté obliečky. Po rozložení za pár minút premeníte pohovku  na komfortnú posteľ pre dvoch.

Dilema: posteľ, alebo pohovku?

Záleží už len na vás, či si na spanie pre hostí obstaráte jednolôžko, manželskú posteľ, alebo rozkladaciu pohovku. Každým s týchto troch variantov sa "trafíte do čierneho", hlavné je - kúpiť si kvalitný kus nábytku.

Čo si ale budeme nahovárať – hostia aj tak najviac ocenia posteľ. Pohodlná posteľ sa dá prípadne nahradiť jednoduchou pohovkou s odpočinkovým lôžkom. Farby zvoľte radšej neutrálne: sivá pohovka sa hodí do akejkoľvek izby a modrá pohovka trebárs do pánskej „trucovne“. Pohovku môžete umiestniť aj do izby s posteľou a ponúknuť návšteve ďalší priestor na relaxáciu.

Niečo pre hostí, čo poteší každú generáciu

Iste budete súhlasiť s tým, že si hostia budú chcieť niekam uložiť svoje osobné veci. Postavte do miestnosti úzku skriňu, komodu so zásuvkami a drobný nábytok s odkladacími plochami. Hostia  potrebujú aj miesto na odloženie batožiny, napríklad odkladací stolík, truhlicu, alebo otoman.

Každej návštevě príde vhod, keď môže v izbe aj relaxovať. Ak u vás prespávajú rodičia, prekvapte ich hojdacím kreslom, v ktorom si môžu čítať, odpočívať, alebo sledovať televíziu. Čakáte návštevu s deťmi ? Získajte si detských hostí sedacími vakmi, které sa samy ponúkajú ku sladkému leňošeniu.

Zútulnite hosťovskú izbu a prekvapte hostí

Prichystajte hosťom prekvapenie a potešte ich drobnými pozornosťami. Zútulnite izbu huňatým  kobercom, vankúšikmi, dekoráciami, obrázkami, sviečkami, knihami, zrkadlom, kvetmi. Atmosféru dolaďte bytovým textilom v neutrálnych farbách a rozžiarte izbu stropným svietidlom, alebo originálnym obrazom. Deti budú mať radosť zo spoločenských hier, z puzzle, zo sladkého občerstvenia, aj ovocia. Dospelí určite ocenia kávovar, či rýchlovarnú kanvicu a čajový set.

Dôležitá je aj zvolená farba stien, pretože nie každý farebný odtieň  vhodne pôsobí na dobrý spánok. Pozrite sa na interaktívny obrázok nižšie, ten vám napovie, aká farba je vhodná a prečo.

Či už máte veľký dom, alebo malý byt, vždy sa snažte o to, aby sa hostia u vás dobre vyspali a odchádzali spokojní. 

Tovar bol pridaný do obľúbených.

Tovar bol odobraný z obľúbených.