Potrebujete poradiť ? Volejte Po-Pi 08:00 - 15:00   +421 908 907 595
Inšpirácie, rady a tipy

Vyberáme barové stoličky k barovému pultu

V modernej kuchyni sa stále častejšie stretnete s barovým pultom, s tzv. "kuchynským ostrovčekom". Chceli by ste takýto pult aj u vás doma ? Výberom pultu to ale nekončí: budete postavení  pred otázku, aké k nemu kúpiť barové stoličky? Barový pult sa proste bez stoličiek nezaobíde. Aké teda vybrať stoličky, aby ladili s vašim interiérom?

Barový set v jednotnom dizajne

Barový set do kuchyne má tu výhodu, že si zakúpite pult so stoličkami v jednotnom dizajne. Na druhú stranu prichádzate o možnosť zostaviť si barový kútik podľa svojich predstáv. Kto ale nemá cit pre dizajn, barový set mu pomôže zjednotiť pult so stoličkami. Barový kútik je však zároveň miestom v byte, kde často dochádza ku konzumácii alkoholu.

Vedeli ste, ako si stojí Česká republika v konzumácii alkoholu na jednu osobu? Obyvatelia ČR sú veľkými milovníkmi piva, možno vás ale prekvapí množstvo, v akom ho konzumujú. Nížšie na grafe sa môžete pozrieť, ako na tom obyvatelia ČR sú.

Made with Flourish

Na čo sa zamerať ?

Výber barových stoličik je trošku zložitejší, ako nákup jedálenských stoličiek. Väčšinu barových stoličiek totiž nemôžete prisunúť k jedálenskému stolu, ak potrebujete naraz posadiť viacero hostí. Sedadlo barových stoličiek totiž obyčajne býva na úrovni vrchnej dosky jedálenského stola, prípadne tesne pod jeho okrajom. A na čo ďalšie je potrebné sa zamerať pred nákupom barových stoličiek? Poradíme vám, čo si treba všímať :

  • dizajn,
  • vzdialenosť barového pultu od sedadla stoličky (najmenej 25 cm),
  • vzdialenosť sedadla od opierky nôh (najmenej 45 cm),
  • ergonomický tvar,
  • čalúnenie sedadla,
  • počet stoličiek v sete,
  • odolnosť a životnosť,
  • stabilitu
  • a štýl.         

Zlaďte barový pult so stoličkami a obytným priestorom

Keď sa pozriete na ponuku barových stoličiek, nebudete v prvej chvíli vedieť, z akého materiálu a v akej farbe stoličky kúpiť. Postavte sa do miestnosti, tam, kde bude stáť barový pult so stoličkami a popremýšľajte, aké materiály a farby dominujú v miestnosti. To vám pomôže pri rozhodovaní.

Či už si vyberiete barové stoličky z dubového dreva, plastu, chrómu alebo ratanu, majte vždy na pamäti, že barový pult so stoličkami sa stane na niekoľko rokov súčasťou vášho interiéru.

"Vychytávky" barových stoličiek: kožený poťah, aj nastaviteľná výška

Výrobcovia barových stoličiek  neustále prichádzajú s inováciami, nápadmi, aj s nezvyčajným dizajnom. Čím to je, že sú barové stoličky také originálne a žiadané ?

1. Čalúnené a kožené poťahy

Barové stoličky môžu mať čalúnené, aj kožené sedadlo. Textilné čalúnenie  je príjemné na dotyk, ale horšie sa čistí. Urobte kompromis a vyberte si barové stoličky s čalúnením, vhodným do vonkajších priestorov. Má dlhšiu životnosť a dobre sa z neho budú odstraňovať nečistoty.

2. Operadlo s ergonomickým tvarom

Ako často budete sedieť na barových stoličkách? Pokiaľ to bude každý deň, zvoľte si barové stoličky s ergonomicky tvarovaným operadlom. Modely bez operadiel síce vyzerajú štýlovo, ale sedieť na nich dlhšiu dobu sa veru nedá.

3. Moderné, alebo klasické farebné odtiene

Moderný interiér rozžiarite farebnými barovými stoličkami z plastu. Dáváte prednosť elegancii? Postavte k barovému pultu biele barové stoličky s kovovými prvkami. Minimalistický interiér doplníte o sivé barové stoličky s koženým sedadlom.

4. Pevné a otočné barové stoličky

Otočné barové stoličky uľahčujú komunikáciu medzi hosťami. Môžete sa na nich otočiť k ľuďom, ktorí práve rozprávajú humorné historky, alebo rozpútavajú diskusiu o súčasnom svetovom dianí.

5. Nastaviteľné barové stoličky

Barové stoličky môžu mať aj  voliteľnú výšku. V okamihu premeníte barovú stoličku na nízky model, ktorý sa vojde aj k jedálenskému stolu. Oceníte to vtedy, keď sa budete chcieť na barových stoličkách naobedovať, alebo navečerať.

Barové stoličky tvoria neoddeliteľnú súčasť barového pultu. Nezáleží na tom, či máte barový pult na terase, v obývacej izbe, alebo v kuchyni. Predajcovia barových stoličiek ponúkajú nadčasové modely do interiérov, aj na záhradu.

Tovar bol pridaný do obľúbených.

Tovar bol odobraný z obľúbených.