Potrebujete poradiť ? Volejte Po-Pi 08:00 - 15:00   +421 908 907 595
Inšpirácie, rady a tipy

Vytvorte taký priestor, ktorý bude fungovať pre každého zamestnanca

Viete, že správne vytvorený pracovný priestor môže zmeniť pohľad a celkový výkon zamestnancov? Až 9 z 10 pracujúcich v kancelárskom priestore priznalo, že sa každý deň stretávajú aspoň s jedným aspektom, ktorý robí ich pracovnú dobu nepríjemnú. Zaiste vám na vašich zamestnancoch záleží, a pokiaľ sa tieto nepríjemné veci dejú u vás, budete chcieť svoje kancelárske priestory zmeniť. Ako to urobiť, vám v dnešnom článku prezradíme.

Zapracujte na flexibilite kancelárie

Jedným z najčastejších problémov býva nepríjemné a nepohodlné pracovné miesto. Kancelárska stolička, ktorá nie je určená na dlhšie sedenie, spôsobuje nepohodlie, únavu a bolesti chrbta, teda zamestnanci nemôžu odvádzať tak kvalitne vykonanú prácu, ako by ste si predstavovali. Ak chcete tieto negatívne aspekty úplne anulovať, pridajte do kancelárie vyššiu flexibilitu. A to pomocou správnej ergonomickej stoličky, či už koženej alebo nejakej špeciálnej stoličky a výškovo nastaviteľných stolov, zaistíte mnohonásobne vyššiu flexibilitu a vyhoviete individuálnym potrebám tela každého zamestnanca. Ďalej premýšľajte nad možnosťou pohybu zamestnancov. Ak budú mať priestor na pretiahnutie niekoľkokrát počas pracovnej doby, zlepšíte ich zdravie a taktiež produktivitu.

Oddychová miestnosť

Porozmýšľajte, či do vašej kancelárie je možné začleniť priestor, kde budú môcť zamestnanci odpočívať. Takýto priestor by mohol byť napríklad v konferenčnej miestnosti. Bude stačiť, keď k stene umiestnite napríklad niekoľko sedacích vakov, ktoré si každý bude môcť vziať a umiestniť okolo konferenčného stola. Vďaka tomuto spôsobu sa ľudia môžu vo vašej kancelárii cítiť príjemne a lepšie spolupracovať.

Nenahraditeľné súkromie

Nielenže by ste mali zaistiť otvorené priestory pre všetkých zamestnancov, ale naopak môžete zaistiť priestory určené aj pre súkromie. Napríklad tichý priestor, ako je knižnica bude veľmi ideálny a navyše sa dá využiť aj na ďalšie vzdelávanie v danej oblasti. Ďalšou kľudovou, relaxačnou a obľúbenou možnosťou podľa vášho priestoru je aj wellness či posilňovňa. Týmto spôsobom vyhoviete ľuďom, ktorí sa necítia dobre a chcú po celodennom sedení pretiahnuť telo.

Telecommuting - čiže práca z domu

Nie každá firma má také možnosti, ale telekomunikácia by sa pre niektorých zamestnancov mohla stať veľkou výhodou. Ak niektorý zo zamestnancov ochorie, môže využiť túto možnosť a vy tak zbytočne nezmeškáte prácu, ktorá má byť za deň splnená. Avšak veľmi záleží aj na morálke a produktivite, ktorú dokážete vytvoriť.

 

Tovar bol pridaný do obľúbených.

Tovar bol odobraný z obľúbených.