Potrebujete poradiť ? Volejte Po-Pi 08:00 - 15:00   +421 908 907 595
Tvoríme Primadomov

Výhody rôznych typov materiálov kancelárskych stoličiek

Výber funkcií kancelárskej stoličky môže byť veľmi zložitý, nieto ešte výber materiálu stoličky. Od sieťoviny po látku až ekokožu, každá z nich nám môže ponúknuť jedinečné a rozdielne výhody, ale aj nevýhody, ktoré by sme vám v dnešnom článku radi predstavili, aby sme všetkým, ktorí premýšľajú nad novou stoličkou, uľahčili nákup.

Výhody rôznych typov materiálov kancelárskych stoličiek

 Sieťované stoličky

Práve sieťované stoličky sú skvelý spôsob, ako priniesť vášmu telu pohodlie pre niekoľko hodín strávených sedením pri počítači. Pružná povaha sieťoviny sa prispôsobí každému telu, nikde netlačí, a preto sa budete cítiť veľmi pohodlne. Druhou výhodou je dokonalá cirkulácia vzduchu, najmä v horúcom počasí. Cez sieťovinu jednoducho prúdi čerstvý vzduch a vy sa tak menej potíte.

Kožené stoličky

Kožené stoličky ponúkajú luxusný vzhľad a taktiež veľké pohodlie. Jednou z vecí, ktoré tomuto druhu stoličiek príliš nelichotia, je menej priedušný materiál, ktorý je potrebné pravidelne udržiavať. Ak premýšľate nad kúpou koženej stoličky, odporúčame ju raz za štyri mesiace ošetriť špeciálnymi prostriedkami pre tento typ stoličiek. Počas tejto doby držte koženú stoličku ďalej od priameho slnečného žiarenia, a aspoň raz za týždeň ju utierajte vlhčenou handričkou.

Čalúnené stoličky - textilné

Jednou z najpopulárnejších a najčastejšie vídaných stoličiek, či už v domácnostiach alebo kanceláriách, je stolička s textilným čalúnením. Tieto stoličky sú nanajvýš pohodlné, ľahšie sa udržujú a sú k dostaniu v naozaj obrovskej škále farieb, vzorov, ale aj tvarov, vďaka čomu bude stolička oveľa lepšie prispôsobiteľná  jej okoliu.

Nevýhodou týchto stoličiek je pevný, textilný materiál, ktorý neumožní tak dokonalé prúdenie vzduchu, ako kancelárska stolička zo sieťoviny. Pokiaľ sa rozhodnete kúpiť stoličku s textilným čalúnením, dbajte na jej údržbu. Raz za pol roka ju hĺbkovým čističom vyčistite a vyvarujte sa tesnej blízkosti stoličky s akýmkoľvek nápojom, ktorý môže na stoličke zanechať fľak.

Zjednodušene povedané, typ materiálu, ktorý vyberiete pre svoju stoličku, bude skutočne záležať iba na vašich osobných preferenciách, a tiež na spôsobe ich využitia. Budete stoličky využívať občas alebo na nich odsedíte viac ako osem hodín denne? Dúfame, že sme vám pomohli pochopiť rozdiely rôznych typov stoličiek, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere.

 

 

Tovar bol pridaný do obľúbených.

Tovar bol odobraný z obľúbených.